نمونه سوالات استخدامی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

نمونه سوالات آزمون استخدامی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

شرایط اختصاصی

شغل مقطع تحصیلی حداقل معدل کل حداکثر سن حداکثر سابقه کار قابل پذیرش با پرداخت حق بیمه
اپراتور دیپلم 13/00 24 سال 3 سال
کارشناس لیسانس 13/00 28 سال 3 سال

> مفاد آزمون کتبی

آزمون کتبی شامل آزمون علمی مبتنی بر سؤالات چهار گزینه اي با احتساب نمره منفی می باشد، سؤالات علمی با توجه به هر گروه امتحانی و رشته هاي مورد نیاز طراحی شده و مفاد آزمون کتبی (دانشی) شامل سه بخش طبق موارد جدول شماره (2) می باشد:

جدول شماره (2): ضرایب مفاد آزمون براي مشاغل اپراتوري و کارشناسی

عمومی تخصصی (دروس تخصصی هر مقطع)
(زبان انگلیسی و دانش رایانه اي) توانایی ذهنی و ادراکی
مشاغل اپراتوری 20% 30% 50%
مشاغل کارشناسی 20% 20% 60%

 

 

نگاه کلی:

شرکت فولاد مبارکه یکی از شرکت‌های ایرانی است که در زمینه تولید ورق‌های فولادی فعالیت‌ می‌ کند. شرکت فولاد اصفهان با ماموریت ایفای نقش محوری در توسعه “صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور” و ارتقای سطح فناوری در صنعت فولاد، به عنوان سازمانی جهان تراز بیش از پنجاه درصد از مصرف فولاد کشور را جهت استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تولید می‌نماید. شرکت فولاد مبارکه اصفهان دارای 7 مجتمع صنعتی در اقصی نقاط کشور بوده و بیش از 20هزار نفر در بخش‌های مختلف این شرکت به کار اشتغال دارند.

 

تاریخچه شرکت

شركت فولاد مباركه اصفهان كه اكنون يكي از بزرگترين واحدهاي صنعتي جمهوري اسلامي ايران است در زميني به مساحت 35  كيلومتر مربع در نزديکي شهر مباركه و در 75 كيلومتري جنوب غربي شهر اصفهان واقع شده است.
عمليات اجرايي اين مجتمع در سال 1360 آغاز گرديد ودر دوران جنگ تحميلي و زير حملات هوايي جنگنده هاي دشمن بدست تواناي سربازان پر افتخار جبهه صنعت ادامه يافت فعاليتهاي ساختماني و فني اجرا شده در دوران ساخت اين مجتمع در خاورميانه كم نظير بوده و به عنوان مثال نزديك به 18 ميليون و 700 هزار متر مكعب خاك برداري و بالغ بر يك ميليون و 845 هزار متر مكعب بتن ريزي، يك ميليون و 800 هزار متر مربع قالب بندي و 80 هزار تن آرماتور ، حدود 150 هزار تن اسكلت فلزي، يك ميليون متر مربع نصب پوشش و بالغ بر 500 هزار تن تجهيزات و ماشين آلات در آن نصب گرديده است.

اولين كوره قوس الكتريكي واحد فولادسازي اين مجتمع در مهر ماه سال 1370 راه اندازي شد و در 23 ديماه سال 1371 خطوط توليد اين كارخانه بزرگ توسط رئيس جمهور وقت افتتاح گرديد،  با ورود محصولات فولادي اين شركت به بازار و افزايش تدريجي توليد تا سقف ظرفيت اسمي 2/4 ميليون تن بخش عمده اي از نياز كشور به اين كالاي استراتژيك بر طرف گرديد.

اين شركت در سالهاي پس از رسيدن به ظرفيت اسمي با كسب تجربه و توانمندي اقتصادي براي پاسخگويي به نياز روز افزون بازار داخلي و خارجي و استفاده بهينه از تجهيزات و ماشين آلات توليدي موجود اقدام به برنامه ريزي براي افزايش توليد در قالب طرح هاي توسعه نمود و با استفاده از منابع مالي حاصل از فروش داخلي و ارزي شركت و استفاده از اعتبارات مالي، ريالي و ارزي  اولين مرحله طرحهاي توسعه را اجرا نمود به نحوي که با اجراي اين طرح­ها، توليد شرکت براي رسيدن به ميزان حداقل 11/3 ميليون تن مذاب برنامه­ريزي گرديده و در حال انجام مي­باشند.

 

نمونه سوالات گردآوری شده در آزمون استخدامی

تمامی نمونه سوالات برای استخدام در این شرکت طبق منابع اعلامی تهیه شده و مناسب برای آزمون استخدامی شرکت فولاد بوده که این شرکت در دو حیطه شغلی اپراتور و کارشناس آزمون برگزار می کند.

نمونه سوالات تخصصی شرکت فولاد اصفهان

شرکت فولاد اصفهان دارای 2 دفترچه برای آزمون دهنده ها تهیه کرده که این سوالات از درسهای عمومی و درسهای تخصصی در مقطع دیپلم و لیسانس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *